Ministranti iz Gaggenaua i Rastatta u Würzburgu

U organizaciji Njemačke salezijanske provincije, u salezijanskoj kući u Würzburgu održan je 26. i 27. lipnja 2026. susret ministranata pod vodstvom don Johannesa Kaufmanna. Na susretu su sudjelovala 32 ministranta, među kojima i šestero ministranata iz naše Misije, iz zajednica Gaggenau i Rastatt, koje je predvodio don Janko Belina.

Susret je započeo igrama upoznavanja i zajedničkom večerom, a prvi je dan zaključen večernjom molitvom. Drugi dan bio je ispunjen raznovrsnim igrama i formativnim radionicama tijekom kojih su ministranti produbili i utvrdili svoje znanje o ministrantskoj službi. Prije ručka slavljena je sveta misa, a nakon večernje molitve časoslova i zajedničke večere radosni i obogaćeni novim iskustvima vratili su se svojim domovima.

Ovakvi susreti pridonose međusobnom upoznavanju, jačanju zajedništva među ministrantima te njihovoj duhovnoj i liturgijskoj formaciji.

Jere Piplica

Hrvatska katolička misija Mittelbaden